1. Sony WH1000XM3
  2. Bose QuietComfort 35 II
  3. Sennheiser PXC550 Wireless
  4. Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless
  5. AKG N60NC
  6. Poradnik wyboru najlepszych słuchawek nausznych bezprzewodowych

 

Porównanie najlepszych słuchawek nausznych bezprzewodowych:

ModelDynamika [dB]
Pasmo przenoszenia [Hz]
Impedancja [Ω]
Średnica przetwornika [mm]MikrofonRegulacja głośnościCzas pracy [h]Czas ładowania [h]Składana konstrukcjaZłącze minijack 3,5 mmWaga [g]
Sony WH1000XM3104,5
4 – 40000
47
40
TAKTAK303TAKTAK255
Bose QuietComfort 35 II
brak danych
20 – 20000
brak danych
40TAKTAK202,5TAKTAK310
Sennheiser PXC550 Wireless
110
17 – 23000
46
40TAKTAK303TAKTAK227
Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless10520 – 20000
136
brak danych
TAKTAK222TAKTAK260
AKG N60NC12310 – 2200032brak danych
TAKTAK303TAKTAK150

Najlepsze słuchawki nauszne – Ranking słuchawek nausznych bezprzewodowych 2020

1. Słuchawki nauszne Sony WH1000XM3

Sony-WH1000XM3

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH1000XM3, to propozycja, która z łatwością zaspokoi oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Dzięki zaawansowanej technologii jakość odtwarzanego dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie, a codzienna użyteczność nie pozostawia nic do życzenia.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH1000XM3, to propozycja, która z łatwością zaspokoi oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Dzięki zaawansowanej technologii jakość odtwarzanego dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie, a codzienna użyteczność nie pozostawia nic do życzenia.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, z czego słynie japoński producent – o zaawansowanej redukcji hałasu. Ta niezwykle przydatna funkcja odpowiada za wyciszanie niepożądanych dźwięków – odgłosu pracującego silnika, głośnych rozmów, wielkomiejskiego gwaru itp. Swoją efektywność w tym zakresie, Sony słuchawki nauszne zawdzięczają nowemu procesorowi QN1-HD. Opisywany model potrafi zredukować nawet hałas pojawiający się na pokładzie samolotu, doprowadzając do optymalizacji ciśnienia atmosferycznego. To jeszcze nie wszystko, co potrafią niezwykłe słuchawki do telefonu Sony. Funkcja Unique Personal Optimizing potrafi rozpoznać takie cechy użytkownika, jak rozmiar głowy, noszone okulary i typ fryzury i na tej podstawie – dopasować dźwięk. Funkcja LDAC zapewnia transmisję dźwięku z prędkością na poziomie 990 kb/s, co umożliwia transfer większej ilości danych niż przy standardowym połączeniu Bluetooth. W rezultacie, słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony zapewniają wrażenia, które dotąd były zarezerwowane wyłącznie dla wysokiej jakości modeli przewodowych. Spora w tym zasługa 40-milimetrowych przetworników, współpracujących z ciekłokrystaliczną polimerową membraną LCP. Takie rozwiązanie umożliwia pełną reprodukcję dźwięku w zakresie do 40 kHz.

Zakres przenoszenia dla omawianego modelu mieści się w przedziale 4-40000 kHz. Większość słuchawek utrzymuje ten parametr w przedziale 20-20000 kHz, czyli całkowitym dla ludzkiego ucha. Co zatem daje poszerzenie pasma? Tak znaczna częstotliwość przekłada się na niezwykłą głębię – dźwięków spoza zakresu całkowitego nie usłyszymy, ale możemy je poczuć. Słuchawki Bluetooth Sony oferują wartość impedancji na poziomie 47 Ω (druga najwyższa wartość w zestawieniu). Dzięki temu dźwięk jest bardziej odporny na szumy, ale jest też cichszy. Co jeszcze oferuje Sony? Słuchawki Sony bluetooth zostały wyposażone w funkcję SENSE ENGINE, która odpowiada za automatyczne dostosowanie ustawień do obecnie panujących warunków – funkcja Adaptive Sound Control wykrywa rodzaj aktywności (m.in. spacer, jazdę samochodem czy pociągiem) i na tej podstawie dostosowuje parametry dźwięków, docierających z otoczenia. Co istotne, predefiniowane tryby można personalizować w aplikacji Sony I Headphones Connect. Rozmowa nie wymaga już zdejmowania słuchawek – wystarczy dotknąć umieszczonego na obudowie panelu, aby zmniejszyć głośność (Quick Attention). Dla formalności należy wspomnieć, że słuchawki Sony z mikrofonem bardzo dobrze wychwytują głos, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli zestawu do prowadzenia rozmów. Za codzienną wygodę odpowiadają nauszniki z poliuretanowej pianki, które zapewniają idealny kontakt słuchawek z ciałem. Dzięki zmniejszonej wadze, całodzienne użytkowanie nie stanowi najmniejszego problemu – słuchawki Sony nauszne to bardzo wygodne urządzenie.

Wbudowany akumulator zapewnia 30-godzinny czas pracy. Nie zabrakło funkcji szybkiego ładowania (za pomocą opcjonalnego adaptera) – 10-minutowe podpięcie słuchawek do sieci przekłada się na 5 godzin słuchania muzyki. Do zestawu producent dołącza wytrzymałe etui (słuchawki bezprzewodowe Sony charakteryzują się składaną konstrukcją) i przewód, przydatny, jeżeli użytkownik preferuje słuchanie muzyki “po kablu” (z opisywanego modelu Sony Bluetooth można korzystać jak ze zwykłych, przewodowych słuchawek). Bezprzewodowe słuchawki Sony nie są jednak pozbawione wad. Na jakim polu zawiodło Sony? Słuchawki bezprzewodowe WH1000XM3 charakteryzują się dynamiką na poziomie 104,5 dB – najniższą w rankingu. Sprawia to, że konkurencja lepiej radzi sobie z obrazowaniem różnic między dźwiękami cichymi a głośnymi. Kolejnym minusem jest brak możliwości skorzystania z zaawansowanych funkcji, gdy słuchawki Sony do telefonu są ładowane. Irytują też długie przerwy między zmianami poszczególnych opcji, którym towarzyszą komunikaty głosowe (nie ma możliwości ich wyłączenia).

Słuchawki nauszne Sony WH1000XM3 to najczęściej wybierane słuchawki nauszne bezprzewodowe wśród użytkowników
Zalety
  • Zaawansowana redukcja hałasów
  • Optymalizacja ciśnienia atmosferycznego w trakcie lotu samolotem

  • Wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe

  • Najszerszy zakres częstotliwości (4 – 40000 Hz)

  • Wysokiej jakości 40 mm przetworniki z ciekłokrystaliczną polimerową membraną

  • Funkcja inteligentnego słuchania Sense Engine oraz Adaptive Sound Control

  • Duża wygoda noszenia

  • Funkcja szybkiego ładowania

  • Wysoka wartość impedancji (47 Ω)

Wady
  • Najniższy poziom dynamiki w zestawieniu (104,5 dB)

  • Brak możliwości korzystania z zaawansowanych funkcji słuchawek w trakcie ich ładowania

  • Długie przerwy z komunikatami podczas zmiany trybów

2. Słuchawki bezprzewodowe nauszne Bose QuietComfort 35 II

Bose-QuietComfort-35-II

Słuchawki nauszne Bose QuietComfort 35 II to bardzo ciekawa propozycja w kategorii najlepszych słuchawek nausznych. Świetna jakość dźwięku, skuteczna redukcja hałasu i perfekcyjna jakość wykonania – oto cechy, które wyróżniają słuchawki Bose.

Dzięki zaawansowanej technologii redukcji hałasu, słuchawki Bose QuietComfort 35 II zapewniają niezapomniane wrażenia muzyczne. Dedykowane mikrofony nieustannie monitorują poziom hałasu na zewnątrz i na tej podstawie dobierają częstotliwość sygnału odwrotnego. Użytkownik ma do wyboru trzy tryby tłumienia, dzięki czemu skuteczność redukcji można łatwo dostosować do aktualnie słuchanej muzyki. Co niezwykle istotne, zmiana trybów jest realizowana przy użyciu tylko jednego przycisku funkcyjnego. To istotne ułatwienie, które korzystnie wpływa na intuicyjność obsługi omawianego modelu. W trakcie rozmowy bezprzewodowe słuchawki Bose używają dwóch mikrofonów, by jeszcze skuteczniej wyciszyć pojawiające się w otoczeniu hałasy. Dzięki temu nawet silny wiatr nie wpływa znacząco na jakość dźwięku. Chyba każdy użytkownik smatfonu przyzna, że możliwość skorzystania z pomocy wirtualnego asystenta to istotne ułatwienie. Aby dodatkowo uprościć ten proces, słuchawki bezprzewodowe Bose zostały wyposażone w dedykowany przycisk, z którego pomocą, w jednej chwili można wywołać asystenta, który w urządzeniu mobilnym funkcjonuje jako domyślny. Nie ma znaczenia, czy korzystasz z Bixby, Siri czy z Google Assistant – słuchawki Bluetooth Bose współpracują z każdym systemem głosowej obsługi.

Słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35 II wykorzystują dedykowany korektor, współpracujący z przetwornikami. Dzięki temu, bez względu na ustawiony poziom głośności, w odtwarzanym dźwięku nie pojawiają się przesterowania i inne zniekształcenia. W przypadku urządzenia, które ma być używane na co dzień, bardzo ważna jest jakość wykonania. Jak w tej kwestii spisał się Bose? Słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35 II z całą pewnością dzielnie zniosą upływ czasu – najwyższej jakości materiały są niezwykle wytrzymałe i, co równie ważne, komfortowe. Pałąk pokryto Alcantarą, czyli syntetycznym zamszem (materiał powszechnie wykorzystywany we wnętrzach luksusowych i w sportowych samochodów). Pluszowe nauszniki zostały wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku sztucznej skóry.

Na pochwałę zasługuje także aplikacja mobilna, z którą współpracują słuchawki Bose. Bezprzewodowe urządzenie łączy się ze smartfonem lub z tabletem za pośrednictwem programu Bose Connect, który daje możliwość łatwej obsługi pełnej funkcjonalności. Z poziomu aplikacji, dostępna jest też obsługa funkcji Bose AR, ale uwaga – na razie, taką możliwość mają tylko użytkownicy sprzętu z systemem iOS i iPadOS. Zwolennicy Androida będą musieli jeszcze poczekać. Z poziomu aplikacji, można łatwo dostosować poziom wyciszenia hałasu do panujących warunków. Bez względu na to, gdzie przebywa użytkownik, to on decyduje, co usłyszy, a co nie. Aplikacja daje też możliwość dzielenia się listą odtwarzania z drugą osobą. A jak wygląda kwestia czasu pracy na jednym ładowaniu akumulatora? Jak w tym temacie spisał się Bose? Słuchawki Bluetooth QuietComfort 35 II mogą pracować przez 20 godzin, co należy uznać za dobry wynik. W razie potrzeby 15-minutowe ładowanie daje użytkownikowi kolejne 2,5 godziny słuchania muzyki. Należy jednak podkreślić, że słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35 II ważą aż 310 g (najwięcej w rankingu), co może nieco przeszkadzać przy całodziennym użytkowaniu. Omawiany model charakteryzuje się też najwęższym zakresem przenoszenia – 20-20000 Hz. Taka częstotliwość jest całkowicie słyszalna dla ludzkiego ucha, jednak użytkownik nie poczuje dodatkowych wrażeń akustycznych.

Zalety
  • Trzy poziomy redukcji hałasu
  • Kompatybilność z każdym domyślnym asystentem telefonu

  • Wysokiej jakości przetworniki

  • Wyjątkowo wygodne dzięki wysokiej jakości materiałom

  • Dwa mikrofony wyciszające hałas podczas rozmów

  • Zaawansowana i praktyczna aplikacja na telefon

  • Funkcja szybkiego ładowania

Wady
  • Najcięższe słuchawki w zestawieniu (310 g)

  • Najwęższy zakres częstotliwości (20 – 20000 Hz)

3. Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser PXC550 Wireless

Sennheiser-PXC550-Wireless

Producent rekomenduje słuchawki Sennheiser, model PXC550 Wireless, jako idealnie dostosowane do potrzeb często podróżujących biznesmenów. Nie ma w tym nic dziwnego – niezwykle elegancki design łączy się tu z funkcjonalnymi rozwiązaniami, a bardzo dobra jakość dźwięku przydaje się nie tylko podczas chwili relaksu przy ulubionej muzyce, ale także w trakcie długich konferencji telefonicznych. Co jeszcze potrafią słuchawki Sennheiser bezprzewodowe?

Sennheiser słuchawki bezprzewodowe, model PXC550 Wireless, zostały wyposażone w pojemny akumulator, który gwarantuje czas nieprzerwanej pracy na poziomie do 30 godzin. Sprawia to, że opisywany model jest idealnym towarzyszem długich podróży. W pociągu, w autobusie czy w samolocie – nawet z aktywną funkcją eliminowania zewnętrznych zakłóceń (NoiseGard), użytkownika nie zaskoczy nagły brak prądu w ogniwie. Producent zadbał, żeby słuchawki Bluetooth Sennheiser oferowały wiele przydatnych udogodnień. Wszystkie najważniejsze funkcje można obsłużyć za pomocą umieszczonego na obudowie, niezwykle intuicyjnie zaprojektowanego panelu, reagującego na dotyk. Do dyspozycji oddane zostały także komendy głosowe, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzenia. W momencie, gdy urządzenie zostanie zdjęte z głowy, odtwarzanie muzyki zostanie automatycznie wstrzymane przez słuchawki Sennheiser Bluetooth, a rozmowa telefoniczna – zawieszona. Parowanie ze smartfonem jest realizowane przy pomocy modułu łączności NFC – wystarczy przyłożyć urządzenie mobilne do słuchawek, a połączenie zostanie nawiązane. Dźwięk przesyłany jest przez niezawodne i energooszczędne łącze Bluetooth. Na wielką pochwałę zasługuje aplikacja CapTune, z którą współpracują słuchawki nauszne Sennheiser. Pełni ona funkcję zaawansowanego odtwarzacza audio, ale nie tylko. Za jej pośrednictwem, użytkownik może ustawić jeden z czterech predefiniowanych trybów odtwarzania dźwięku. Aplikacja została też wyposażona w niezwykle rozbudowany korektor barwy, który daje możliwość dostrojenia dźwięku do indywidualnych oczekiwań. Ciekawostką jest funkcja SoundCheck, która umożliwia porównanie poszczególnych ustawień. Program daje też możliwość dostosowania funkcji zakłóceń zewnętrznych, zaimplementowanych komunikatów głosowych i funkcji Smart Pause i obsługi pozostałych funkcji, oferowanych przez słuchawki Sennheiser nauszne. Słuchawki Sennheiser PXC550 wykorzystują aż trzy mikrofony, dzięki którym powstaje macierz przechwytująca głos. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie niczym niezakłóconych rozmów telefonicznych, bez konieczności trzymania aparatu przy uchu – wystarczy mieć na głowie swoje ulubione słuchawki, połączone ze smartfonem.

Warto dodać, że słuchawki z mikrofonem Sennheiser charakteryzują się niezwykle lekką i ergonomiczną konstrukcją. Poduszki nauszne zostały zaprojektowane w oparciu o wyniki specjalistycznych badań. Dzięki temu zapewniają niebywały komfort i skutecznie przylegają do ucha, tworząc prywatną strefę do słuchania muzyki lub prowadzenia rozmów. Funkcja Talk Through odpowiada za łatwe prowadzenie rozmów, nawet z aktywną funkcją redukcji zakłóceń – gdy użytkownik dwukrotnie “tapnie” panel dotykowy, odtwarzany utwór zostanie zapauzowany lub wyciszony, zależnie od aktualnie używanego połączenia ze źródłem dźwięku. Sprawia to, że słuchawki bezprzewodowe nauszne Sennheiser są bardzo funkcjonalne. A jak w kwestii jakości dźwięku sprawdza się opisywany model od Sennheiser? Słuchawki PXC550 Wireless pozwalają dosłownie poczuć muzykę. Wszystko to dzięki znacznej głębi dźwięku, za którą odpowiada szeroki zakres przenoszenia, mieszczący się w przedziale 17-23000 Hz. Dzięki temu, słuchacz czuje nawet te dźwięki, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Słuchawki Sennheiser z mikrofonem to bardzo dobra, ale nie idealna propozycja. Z opinii użytkowników wynika, że konkurencyjne modele z tego samego przedziału cenowego, oferują skuteczniejszą redukcję szumów. Pojawiają się też opinie, wskazujące na dość mocne dociskanie słuchawek do głowy. Przy całodziennym słuchaniu muzyki, może to być spory problem, zwłaszcza dla osób noszących okulary.

Zalety
  • Długi czas pracy na baterii (30 godzin)
  • Łączność NFC zapewnia szybkie parowanie z telefonem

  • Aplikacja Sennheiser CapTune™ pozwala na idealną personalizację brzmienia

  • 3 wbudowane mikrofony doskonale przechwytują głos w trakcie rozmowy

  • Funkcja Talk Through umożliwia szybkie zatrzymanie muzyki w razie potrzeby

  • Szeroki zakres częstotliwości (17 – 23000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku

  • Lekka i wygodna konstrukcja

Wady
  • Słuchawki dość mocno uciskają głowę

  • Nie najlepszy poziom aktywnej redukcji szumów

4. Słuchawki nauszne Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless

Apple-Beats-by-Dr.-Dre-Studio-3-Wireless

Opisywane słuchawki Apple Beats sygnowane są dwiema wielkimi markami – legendarnej firmy z Cupertino i jednego z najbardziej utalentowanych producentów muzycznych w historii czarnych rytmów. Zwiastuje to połączenie zaawansowanej technologii z bardzo dobrą jakością dźwięku. Czy tak jest w rzeczywistości?

Pod względem akustycznym, słuchawki bezprzewodowe Apple zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki systemowi całkowitej redukcji szumu – Pure ANC – do uszu słuchacza dociera niczym niezakłócona muzyka. Kalibracja sygnału jest realizowana w czasie rzeczywistym, co przekłada się na zachowany zakres dynamiczny, ładunek emocjonalny i czystość dźwięku. Słuchawki Bluetooth Apple zostały wyposażone w procesor Apple W1, wykorzystujący interfejs Bluetooth klasy 1. Jest to niezwykle wydajna jednostka, która charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu. Z włączoną całkowitą redukcją szumu, opisywany model może pracować 20 godzin, a w trybie oszczędzania energii – nawet 40 godzin! Procesor sprawnie utrzymuje połączenie, a jeżeli posiada konto w usłudze iCloud i korzysta z systemu macOS Sierra, iOS 10 i watchOS 3, może bez problemu przełączać się między poszczególnymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka. Producent zadbał, żeby słuchawki Apple Bluetooth oferowały wygodne i intuicyjne sterowanie odtwarzaczem. Na obudowie nauszników zostały umieszczone elementy sterujące najważniejszymi funkcjami, m.in. kontrolą poziomu głośności, zatrzymywania i wznawiania odtwarzania oraz pomijania utworów. Nie zabrakło też przyciski wywołującego głosową asystentkę Siri.

Słuchawki Apple nauszne zostały zaprojektowane tak, aby ich użytkowanie było możliwie najwygodniejsze. Nauszniki zostały wyposażone w system odpowietrzania, a dzięki unikalnemu przegubowi, można łatwo dopasować je do indywidualnej anatomii ucha. Kolejny plus to czas ładowania. Uzupełnienie energii od 0 do 100 procent zajmuje jedynie dwie godziny, a dzięki systemowi Fast Fuel, w 10 minut można dostarczyć prąd pozwalający na 3-godzinne odtwarzanie muzyki. Słuchawki Apple bezprzewodowe charakteryzują się najwyższą wartością impedancji, wynoszącą aż 136 Ω. Dzięki temu dźwięk jest odporny na szumy i zniekształcenia, ale jednocześnie jest nieco cichszy. Kupując Apple słuchawki bezprzewodowe, nabywca otrzymuje wygodne etui, przewód do ładowania i przewód Mini-jack 3,5 mm. Niestety, w zestawie zabrakło kabla z końcówką lightning, co należy uznać za spory minus, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę opisywanego modelu. Na jakim jeszcze polu zawiodło Apple? Bezprzewodowe słuchawki Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless charakteryzują się najwęższym zakresem przenoszenia, mieszczącym się w przedziale 20-20000 Hz. To wystarczy, aby odtworzyć wszystkie dźwięki, które może usłyszeć ludzkie ucho, jednak taka częstotliwość nie pozwala poczuć głębi dźwięków, których człowiek nie może usłyszeć. Słuchawki Bluetooth Apple oferują drugi najniższy poziom dynamiki, wynoszący 105 dB. Wartość ta informuje słuchacza o różnicy między dźwiękami cichymi i głośnymi. Zabrakło też wskaźnika poziomu naładowania akumulatora. To spora skaza na funkcjonalności opisywanego modelu.

Zalety
  • Wysokiej jakości system redukcji szumów Pure ANC
  • Bardzo dobry system łączności bezprzewodowej przez procesor Apple W1

  • Funkcja szybkiego ładowania (10 min ładowania = 3 godziny działania)

  • Wygodne obchodzenie się z funkcjami słuchawek za pomocą nausznych elementów sterujących

  • Najwyższa wartość impedancji (136 Ω)

  • Najkrótszy czas ładowania baterii do pełna (2 godziny)

Wady
  • Najwęższy zakres przenoszenia (20 – 20000 Hz)

  • Brak wskaźnika naładowania baterii

  • Brak przewodu lightning w zestawie

5. Słuchawki bezprzewodowe AKG N60NC

AKG-N60NC

AKG słuchawki nauszne N60NC BT udowadniają, że doskonałej jakości dźwięk i stosunkowo atrakcyjna cena to cechy, które nie muszą wykluczać się wzajemnie. Dodając do tego długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora, otrzymujemy produkt niemal kompletny.

Słuchawki AKG charakteryzują się szerokim zakresem przenoszenia, mieszczącym się w przedziale 10-22000 Hz. Sprawia to, że użytkownik usłyszy wszystkie dźwięki, które są słyszalne dla ludzkiego ucha, a oprócz tego, poczuje dźwięki, których nie można usłyszeć. Duża głębia dźwięku przekłada się na fantastyczne wrażenia odsłuchowe. Kolejna bardzo istotna cecha, to poziom dynamiki. Słuchawki AKG nauszne zapewniają najwyższą wartość w tym zakresie, wynoszącą aż 123 dB. Umożliwia to wierne odwzorowanie wszystkich dźwięków, zarówno cichych (np. cykanie świerszczy w scenach nocnych), ja i głośnych (np. odgłos pracującego silnika w scenach pościgowych). Tę cechę docenią nie tylko miłośnicy kina, ale także wielbiciele muzyki, zwłaszcza klasycznej. Niewątpliwą zaletą opisywanego modelu jest długi czas pracy na jednym ładowaniu. Słuchawki nauszne AKG mogą być używane przez 30 godzin, co należy uznać za bardzo dobry rezultat, jeden z najlepszych w naszym zestawieniu. Ta cecha sprawia, że słuchawki AKG Bluetooth są idealnym kompanem długich wypraw, podczas których, słuchacz nie zostanie zaskoczony brakiem prądu w ogniwie. Ponadto, słuchawki AKG bezprzewodowe zapewniają możliwość łatwego przenoszenia, np. w plecaku lub w torbie. Po złożeniu, bez problemu mieszczą się do dedykowanego etui, które stanowi element zestawu sprzedażowego, podobnie jak przewód Mini-jack 3,5 mm (dla miłośników słuchania muzyki “po kablu”).

Na pochwałę zasługuje zaawansowany system tłumienia dźwięków zewnętrznych. Sprawia to, że słuchawki Bluetooth AKG doskonale nadają się do słuchania muzyki w autobusie, w pociągu i w innych hałaśliwych miejscach – do uszu słuchacza dociera tylko niczym niezmącona muzyka. Ostatnią, ale nie najmniej ważną zaletą opisywanego modelu, jest cena. Słuchawki AKG z mikrofonem są najtańszym modelem w zestawieniu najlepszych słuchawek bezprzewodowych. Oczywiście, niższa cena oznacza pewne kompromisy. Gdzie kryją się ustępstwa AKG? Słuchawki N60NC nie oferują tak zaawansowanej technologii, w jaką wyposażone są pozostałe modele, które znalazły się w rankingu. Nie jest to jedyne pole, na którym oszczędziło AKG. Nauszne słuchawki N60NC charakteryzują się najniższą wartością impedancji, wynoszącą 32 Ω. Oznacza to, że opisywany model jest bardziej podatny na szumy. Pewnym pocieszeniem jest jednak fakt, że niższa impedancja przekłada się na wyższy poziom głośności.

Zalety
  • Stosunkowo niska cena – najtańsze słuchawki w zestawieniu

  • Szeroki zakres częstotliwości (10 – 22000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku

  • Najwyższy poziom dynamiki (123 dB)

  • Długi czas pracy na naładowanej baterii (30 godzin)

  • Etui oraz kabel Mini-jack 3,5 mm w zestawie

  • Dobrej jakości technologia aktywnego tłumienia

Wady
  • Najmniej zaawansowane technologicznie słuchawki w zestawieniu

  • Najniższa wartość impedancji (32 Ω)

6. Jakie najlepsze słuchawki nauszne kupić? Ranking słuchawek nausznych bezprzewodowych

Nawet najlepszej jakości utwór, odtworzony na high-endowym odtwarzaczu, nie zabrzmi jak należy, jeżeli słuchacz będzie używał przeciętnych słuchawek. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne są w stanie zapewnić niezapomniane wrażenia dźwiękowe, czyniąc odtwarzanie ulubionej płyty bądź filmu wyjątkowym przeżyciem. Prezentujemy ranking słuchawek bezprzewodowych, w którym ujęliśmy absolutnie topowe urządzenia.

Przygotowany ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych obejmuje modele, które są kategoryzowane jako sprzęt klasy high-end, czyli dedykowany dla najbardziej wymagających słuchaczy. Oczywiście, najwyższa jakość musi kosztować, jednak należy podkreślić, że każde z opisanych urządzeń jest absolutnie warte każdej złotówki, którą trzeba przeznaczyć na jego zakup. W poradniku celowo pomijamy cechy takie jak zasięg, możliwość składania i regulacji głośności czy podłączenia przewodu z końcówką Mini-jack 3,5 mm, gdyż są to właściwości wspólne dla wszystkich urządzeń, które znalazły się w zestawieniu (zasięg pracy to około 10 metrów). Skupiamy się natomiast na wszystkim, co wpływa na doznania dźwiękowe.

Jakie słuchawki bezprzewodowe – zwróć uwagę na poziom dynamiki

Polecane słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się świetnym poziomem dynamiki. Jakie znaczenie ma ten parametr w kontekście odtwarzania dźwięku? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe mogą wyraźnie odtworzyć zarówno ciche, jak i głośne dźwięki, bez konieczności zmiany ustawionego poziomu głośności. Wystarczy wyobrazić sobie nocną scenę w filmie, w której widzimy pustą, otoczoną drzewami drogę, na której nagle pojawia się rozpędzony samochód. Im wyższy poziom dynamiki, tym wyraźniej słyszymy dźwięki ciche (w tym przypadku typowe dźwięki nocy, np. cykanie świerszczy), jak i dźwięki nocy (ryk silnika rozpędzonej maszyny). Należy jednak podkreślić, że poziom dynamiki ma znaczenie nie tylko w ścieżce dźwiękowej filmu, ale także w muzyce charakteryzującej się szerokim zakresem dynamiki. W tym miejscu należy wskazać na m.in. na jazz i muzykę klasyczną.

Jak w tym aspekcie wypadają słuchawki bezprzewodowe? Ranking otwiera model AKG N60NC, którego poziom dynamiki to aż 123 dB (absolutnie topowa wartość). Na drugim końcu zestawienia plasuje się model Sony WH1000XM3, z poziomem dynamiki wynoszącym 104,5 dB. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to zły wynik, a jedynie gorszy od najlepszego (ranking słuchawek bezprzewodowych 2019 obejmuje wyłącznie najlepsze modele).

Jakie słuchawki nauszne – ważne jest pasmo przenoszenia

Polecane słuchawki nauszne to modele, które zapewniają bardzo szeroki zakres przenoszenia. W kwestii wyjaśnienia – ludzkie ucho jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości 20-20000 Hz. Jeżeli słuchawki pracują w takim zakresie, do uszu słuchacza docierają wszystkie możliwe do usłyszenia dźwięki. Dlaczego więc niektóre słuchawki nauszne oferują jeszcze szerszą częstotliwość? Żeby dodatkowo wzmocnić głębię dźwięku, odtwarzając wszelkie odgłosy, których człowiek nie może usłyszeć. W tym miejscu nasuwa się pytanie – skoro te pozostają niesłyszalne, to jaki sens ma taki zabieg? Bardzo duży, ponieważ dźwięk można poczuć, co przekłada się na niesamowite wrażenia głębi dźwięku.

Jakie słuchawki kupić? Pod względem pasma przenoszenia, ranking słuchawek nausznych, z wynikiem 4-40000 Hz, otwiera model Sony WH1000XM3. Najsłabiej (20-20000 Hz, czyli zakres wszystkich dźwięków słyszalnych dla człowieka) wypada Bose QuietComfort 35 II i Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless, ale ponownie – to wciąż bardzo dobry rezultat.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne – o jakości dźwięku świadczy poziom impedancji

Najlepsze słuchawki Bluetooth odtwarzają czysty dźwięk, w którym trudno doszukać się uszkodzeń i szumów. Wynika to z faktu, że topowe modele zapewniają stosunkowo wysoki poziom impedancji. Im wyższa jest ta wartość, tym dźwięk staje się bardziej odporny na uszkodzenia, ale jednocześnie jest cichszy. Im niższa impedancja, tym więcej mankamentów pojawia się w dźwięku, ale słuchawki grają głośniej.

Jak pod tym względem wypadają opisywane słuchawki nauszne? Ranking otwierają Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless. W przypadku tego modelu wartość impedancji to aż 136 Ω. Najsłabiej pod tym względem wypadają AKG N60NC, które oferują jedynie 32 Ω. Miejsce pierwsze i ostatnie dzieli zatem nie lada przepaść.

Jakie słuchawki wybrać – jakość przetworników to jeden z kluczowych parametrów

Na każdy z wymienionych wyżej parametrów, wpływają przede wszystkim zastosowane przetworniki. Jest to temat-rzeka, którego nie da się szczegółowo omówić w jednym artykule. W wielkim skrócie – przetworniki dzielimy ze względu na typ komory (otwarte, półotwarte, zamknięte), technologię wykonania (dynamiczne, planarne, elektrostatyczne, piezoelektryczne) i format wielkościowy (wokółuszne, nauszna, namałżowinowe, douszne i dokanałowe).

Każdy z opisanych modeli został wyposażony w wysokiej jakości przetworniki. Na wyróżnienie zasługują słuchawki Sony WH1000XM3, gdzie producent zastosował 40-milimetrowe przetworniki z ciekłokrystaliczną polimerową membraną.

Jakie słuchawki nauszne bezprzewodowe – wygoda użytkowania

W kontekście codziennej użyteczności bardzo ważna jest wygoda użytkowania. Tę kategorię można podzielić na: czas pracy i ładowania, wygodę noszenia i sposób parowania z odtwarzaczem. Jak w tym aspekcie wypadają opisywane słuchawki nauszne? Polecane modele celująco wywiązują się ze wszystkich stawianych im wymogów.

Pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu, niezrównane są modele Sony WH1000XM3, Sennheiser PXC550 Wireless i AKG N60NC – każdy z nich może odtwarzać muzykę przez 30 godzin. Czas ładowania to kategoria, w której króluje model Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless – słuchawki naładujemy od 0 do 100 procent w zaledwie dwie godziny. Za system szybkiego ładowania należy wyróżnić Bose QuietComfort 35 II i Sony WH1000XM3. W pierwszym przypadku 15-minutowe podpięcie do gniazdka przekłada się na 2,5 godziny słuchania muzyki. Pod tym względem, jeszcze lepiej prezentują się słuchawki Sony, które po 10 minutach ładowania mogą pracować przez 5 godzin.

Każdy z ujętych w rankingu modeli charakteryzuje się topową jakością wykonania i najlepszymi materiałami, co przekłada się na niebywałą wygodę, pozwalającą na całodzienne słuchanie muzyki. Pewne zastrzeżenia można mieć jedynie do Bose QuietComfort 35 II, których waga to aż 310 gramów (może to sprawiać pewien dyskomfort) i Sennheiser PXC550 Wireless – użytkownicy uskarżają się na dość mocne dociskanie słuchawek do głowy. Model ten oferuje natomiast technologię NFC. Oznacza to, że parowanie ze smartfonem lub z innym odtwarzaczem, który wykorzystuje analogiczny moduł, trwa krócej niż sekundę. Wszystko, co trzeba zrobić, to przytknąć słuchawki do urządzenia, a technologia bliskiej łączności (taka sama, jaka jest używana przy elektronicznych płatnościach zbliżeniowych) zainicjuje połączenie Bluetooth.

Słuchawki bezprzewodowe – jakie? Podsumowanie

Najlepsze słuchawki do telefonu, słuchania muzyki, oglądania filmów i do e-sportowych rozgrywek – które wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Należy zastanowić się, do jakich celów najczęściej będą wykorzystywane słuchawki i w jakich warunkach będziemy ich używać. Po przestudiowaniu parametrów poszczególnych modeli, wybór najlepszego nie będzie problemem. Pewnym można być jednego – w tym przedziale cenowym, nie ma mowy o rozczarowaniach i o chybionym zakupie. W każdym przypadku możemy liczyć na absolutnie topową jakość wykonania i odtwarzanego dźwięku.