1. JBL E55BT
  2. Marshall Major III BT
  3. Sony WH-CH700N
  4. Sennheiser HD 4.40
  5. Skullcandy Crusher Wireless
  6. Poradnik wyboru słuchawek nausznych bezprzewodowych do 500 zł

 

Porównanie słuchawek nausznych bezprzewodowych:

ModelDynamika [dB]
Pasmo przenoszenia [Hz]
Impedancja [Ω]
Średnica przetwornika [mm]
MikrofonRegulacja głośnościCzas pracy [h]Czas ładowania [h]Składana konstrukcjaZłącze minijack 3,5 mmWaga [g]
JBL E55BT
96
20 – 20000
32
50TAKTAK202TAKTAK232
Marshall Major III BT
97
20 – 20000
32
40
TAKTAK303TAKTAK178
Sony WH-CH700N
97
20 – 20000
22
40TAKTAK357NIETAK240
Sennheiser HD 4.40
11318 – 22000
18
40TAKTAK252TAKTAK225
Skullcandy Crusher Wireless9020 – 200003340TAKTAK402,5NIETAK275

Najlepsze słuchawki nauszne do 500 zł – Ranking dobrych słuchawek bezprzewodowych 2020

1. Słuchawki bezprzewodowe JBL E55BT

JBL-E55BT

Słuchawki JBL bezprzewodowe to – według słów samego producenta – jeden z najbardziej uniwersalnych produktów. I chociaż ze zdjęć reklamowych spoglądają na nas młodzi ludzie (dla których ważne jest połączenie długiego czasu działania z wysoką funkcjonalnością), to jednak wydaje się, iż ich zalety zostaną też docenione przez pozostałych miłośników muzycznych dźwięków. Czym słuchawki JBL konkurują z innymi produktami w tym segmencie? Na pewno posiadają kilka ważnych zalet, które czynią z niego dobry produkt za rozsądną cenę.

Dobry i wyrazisty dźwięk – to jeden z priorytetów firmy JBL. Słuchawki bezprzewodowe zaopatrzone są w przetworniki o średnicy 50 mm (jedne z największych w tym przedziale cenowym), co w wyraźny sposób niweluje wszelkie straty odsłuchu (co jest związane z całkowitym i dokładnym pokryciem uszu). Dodatkowo – co także podkreśla producent – bezprzewodowe słuchawki JBL bazują na dźwięku sygnowanym przez twórcę urządzenia. Dzięki temu użytkownik otrzymuje energetyczne, spójne i dobrze skomponowane brzmienie, które brzmi równie dobrze w trybie bezprzewodowym, jak i przewodowym (słuchawki JBL E55BT posiadają złącze Mini-Jack 3,5 mm, które umożliwia korzystanie z nich także wtedy, gdy wyczerpie się bateria). Słuchawki nauszne JBL charakteryzują się stosunkowo długim czasem działania – można z nich korzystać nieprzerwanie przez 20 godzin. I chociaż nie jest to najwyższy wynik w tej kategorii (co jest pewną wadą), to jednak na uwagę zasługuje dodatkowy bonus w postaci krótkiego ładowania akumulatora (słuchawki do telefonu JBL można całkowicie naładować w niespełna 2 godziny). Taka funkcja umożliwia całodzienną radość z muzyki – bez względu na to, czy się pracuje, spaceruje czy przemieszcza komunikacją miejską.

Różnorodność przydatnych funkcji – to także jeden z wyznaczników firmy JBL. Słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się łącznością bluetooth, możliwością podłączenia kilku urządzeń czy bezproblemowym przełączaniem się pomiędzy urządzeniami. Dodatkowo słuchawki bluetooth JBL posiadają proste i intuicyjne sterowanie, które odbywa się z pozycji muszli słuchawkowej (tutaj wielu użytkowników zauważa, iż umiejscowione tam przyciski są mało ergonomiczne – są umiejscowione zbyt blisko siebie i charakteryzują się niewielkim rozmiarem). A jeżeli dodamy do tego uniwersalny pilot z mikrofonem, to otrzymamy możliwość łatwego zarządzania muzyką i rozmowami telefonicznymi. Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL są bardzo wygodne. Producent zadbał o to, aby ich noszenie nie było męczące – nauszniki wykonane z miękkiej gąbki oraz pałąk pokryty materiałem zapewniającym wentylację głowy gwarantują wysoki komfort użytkowania. A dodatkowo nie zapomniano o indywidualnym stylu – słuchawki bezprzewodowe bluetooth JBL są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, niebieskiej i czerwonej. Zatem słuchawki nauszne bezprzewodowe JBL mogą być dopasowane do indywidualnych upodobań.

Zalety
  • Słuchawki wykonane z wysokiej jakości materiałów

  • Wysoki komfort noszenia dzięki materiałowi Comfort-Fit, który pokrywa cały pałąk słuchawek

  • Bardzo duże przetworniki o średnicy 50 mm gwarantują dokładny odsłuch i pokrycie całych uszu

  • Krótki czas ładowania (2 godziny)

  • Złącze Mini-Jack 3,5 mm

  • Cztery wersje kolorystyczne

Wady
  • Najkrótszy czas pracy na naładowanej baterii (20 godzin) w zestawieniu

  • Słaba ergonomia przycisków umieszczonych na słuchawkach

2. Słuchawki nauszne Marshall Major III BT

Marshall-Major-III-BT

Słuchawki bezprzewodowe Marshall Major III BT to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę, komfort, wysoką jakość dźwięku oraz nieszablonowy wygląd. Jak podkreśla sam producent – słuchawki Marshall Major otwierają nowy rozdział w historii firmy. Połączenie klasyki z nowoczesnością pozwoliło stworzyć produkt, który na pewno zadowoli wielu użytkowników.

Słuchawki Marshall Major III BT charakteryzują się jednym z najdłuższych czasów działania – na jednej pracy akumulatora można cieszyć się ulubionymi dźwiękami przez około 30 godzin. Taka wartość zostawia konkurencję daleko w tyle. I co warte podkreślenia – przez cały ten czas słuchawki Marshall bezprzewodowe nic nie tracą pod względem jakości dźwięku, który jest bardzo wysokiej jakości. Z jednej strony zapewniają to przetworniki o średnicy 40 mm, które tak samo doskonale przekazują zarówno basy, soprany, jak i tony średnie. A to nie wszystko. Do tego dochodzi technologia Bluetooth aptX – jeden z wyznaczników firmy Marshall. Słuchawki nauszne tego producenta są wyposażone w to udogodnienie. Technologia Bluetooth aptX minimalizuje problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu. Dzięki temu popularne Marshall Major 3 pozwalają usłyszeć każdy niuans odtwarzanej muzyki.

Wysoka funkcjonalność – to także jeden z priorytetów firmy Marshall. Słuchawki bezprzewodowe posiadają łączność bluetooth, która umożliwia bezprzewodowe odbieranie, kończenie i odrzucanie połączeń. Słuchawki Marshall Major bluetooth mają też zamontowane pokrętło regulacyjne, które pozwala nie tylko na włączenie i wyłączenie urządzenia, ale także na regulację głośności czy rozpoczęcie, wstrzymanie lub zmianę kolejności odtwarzania. Dodatkowo słuchawki Marshall bluetooth posiadają odłączany kabel, który wyposażony jest w mikrofon. Co więcej – na przewodzie został zamontowany pilot, który pozwala odbierać i kończyć połączenia telefoniczne. Producent nie zapomina też o wygodzie – słuchawki Marshall Major 3 bluetooth są wyposażone w regulowany pałąk oraz miękkie nauszniki (co znacznie poprawia komfort użytkowania). Jednak według użytkowników nauszniki są dosyć ciasne, co może wywoływać ból uszu. Równie ważna jest możliwość łatwego transportowania – słuchawki można złożyć w taki sposób, aby bezproblemowo zmieściły się w torbie lub plecaku.

Zalety
  • Wysokiej jakości przetworniki o średnicy 40 mm

  • Długi czas pracy na naładowanej baterii (30 godzin)

  • Technologia Bluetooth aptX zapewnia idealny bezprzewodowy przesył dźwięku

  • Składana konstrukcja

  • Najlżejsze słuchawki w zestawieniu (178 g)

  • Możliwość połączenia ze sobą dwóch zestawu słuchawek

  • Spiralny przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm

Wady
  • Brak etui do słuchawek w zestawie

  • Stosunkowo ciasne słuchawki co może doskwierać przy ich długim noszeniu

3. Słuchawki bluetooth Sony WH-CH700N

Sony-WH-CH700N

Japońska firma Sony niemal zawsze zachowuje wysokie standardy – i to zarówno pod względem technologicznym, jak i komfortu użytkowania czy wyglądu. Podobnie jest w tym przypadku – słuchawki Sony WH-CH700N to połączenie funkcjonalności, wygody i zaawansowanej techniki. Ten model wiodącego producenta na pewno zadowoli wymagających użytkowników.

Niemal każdy miłośnik muzyki podkreśla, iż najważniejsza jest jakość dźwięku, która gwarantuje radość słuchania. O tej zasadzie doskonale wie firma Sony. Słuchawki bezprzewodowe posiadają kilka funkcji, które sprawiają, iż dźwięk jest najwyższej jakości. Pierwsza z nich to technologia One Push, która pozwala zredukować hałasy do niezbędnego minimum. Funkcja One Push opiera się na sztucznej inteligencji – analizuje dźwięki i dostosowuje je w sposób najbardziej optymalny. Dodatkowo słuchawki bezprzewodowe Sony są wyposażone w przetworniki o średnicy 40 mm, które zapewniają szeroki zakres częstotliwości i głębokie basy. Zastosowanie tych dwóch funkcji już sprawia, iż słuchawki nauszne Sony charakteryzują się wysoką jakości dźwięku, a to jeszcze nie wszystko. Wyprzedzić konkurencję – to domena Sony. Bezprzewodowe słuchawki tego producenta są wyposażone w technologię DSEE, czyli system cyfrowego wzbogacania dźwięku. Dzięki niej brzmienie utworu jest bardzo zbliżone do oryginalnego nagrania.

Wysoka funkcjonalność – to także priorytet firmy Sony. Słuchawki nauszne posiadają technologię NFC, która eliminuje długotrwałe konfigurowanie połączeń. Wystarczy przyłożyć dane urządzenie (wyposażone w technologię NFC) do symbolu N, aby rozpocząć bezprzewodowe odtwarzanie (dzięki systemowi bluetooth). A brak dostępu do NFC też nie jest problemem – bezprzewodowe słuchawki Sony umożliwiają także ręczne nawiązanie połączenia bluetooth. Jednocześnie producent zapewnia dostęp do popularnego asystenta głosowego oraz dodaje przewód, który umożliwia korzystanie z urządzenia także wtedy, gdy wyczerpie się bateria. Możliwość słuchania ulubionej muzyki przez długi okres czasu – to zapewnia produkt Sony. Słuchawki bluetooth działają przez około 35 godzin – w zależności od ustawień muzyki. Dodatkowa zaleta to możliwość ładowania przez port USB. Ale sam czas ładowania uznawany jest za wadę – słuchawki Sony bluetooth wymagają aż 7 godzin do pełnego naładowania. To znacznie dłużej niż w przypadku konkurencji.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję – możliwość zoptymalizowania ustawień dzięki aplikacji Headphones Connect. To pozwala na słuchanie muzyki w bardzo indywidualny sposób (na przykład styl dźwięku odpowiadający hali czy arenie). A regulowany pałąk i miękkie nauszniki sprawiają, iż trudno rozstać się z ulubioną muzyką. Jednak czasami nie ma wyjścia, gdyż słuchawki do telefonu Sony można jedynie obrócić (a nie złożyć) – co może być problemem podczas podróży (zwłaszcza, iż producent nie dołącza etui).

Zalety
  • Technologia One Push zapewnia skuteczną redukcję hałasów i dźwięków otoczenia z zewnątrz

  • Drugi najdłuższy czas pracy słuchawek w zestawieniu (35 godzin)

  • Łączność NFC

  • Wysokiej jakości dźwięk dzięki 40 mm przetwornikom

  • Technologia DSEE zapewnia cyfrowe wzbogacenie dźwięku dzięki czemu brzmienie staje się zbliżone do pierwotnego nagrania

  • Aplikacja Headphones Connect umożliwia zoptymalizowanie ustawień muzycznych

  • Złącze Mini-Jack 3,5 mm

Wady
  • Najdłuższy czas ładowania w zestawieniu (7 godzin)

  • Brak możliwości złożenia słuchawek

  • Brak etui do słuchawek w zestawie

4. Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40

Sennheiser-HD-4.40

Długi czas pracy na jednym ładowaniu, bardzo dobra jakość odtwarzanego dźwięku i wierne odwzorowanie tonów – Sennheiser słuchawki bezprzewodowe to propozycja, która spełni oczekiwania nawet tych słuchaczy, którzy lubią się delektować każdym detalem muzyki.

Typowy zakres przenoszenia dla słuchawek tej klasy to 20-2000 Hz. Słuchawki Sennheiser nauszne zapewniają częstotliwość w przedziale 18-2200 Hz. Co nam to daje w praktyce? Szersze pasmo przenoszenia oznacza większą głębię dźwięku. Ludzkie ucho wychwytuje dźwięki w zakresie od 20 do 2000 Hz i prawdą jest, że możemy nie usłyszeć dźwięków emitowanych w szerszym paśmie, ale z całą pewnością możemy je “poczuć”, a to robi ogromną różnicę. Zakres dynamiki, którym charakteryzują się Sennheiser słuchawki nauszne to 113 dB. Sprawia to, że bez problemu usłyszymy zarówno cichsze, jak i głośniejsze dźwięki, bez konieczności regulowania poziomu głośności. To niezwykle ważne, nie tylko podczas oglądania filmów, ale przede wszystkim w trakcie słuchania muzyki, która cechuje się wysoką dynamiką, np. muzyki klasycznej.

Słuchawki Sennheiser bezprzewodowe HD 4.40 komunikują się z odtwarzaczem za pomocą energooszczędnego standardu Bluetooth 4.0, wykorzystując protokół apt-X. Jest to system opracowany przez amerykańską firmę Qualcomm, który sprawia, że możliwe jest uzyskanie dźwięku Hi-Fi, o jakości nieodbiegającej od dźwięku odtwarzanego z nośnika CD. Słuchawki nauszne Sennheiser zostały również wyposażone w łączność krótkiego zasięgu NFC. Wystarczy przyłożyć słuchawki do smartfona (obsługującego tę technologię), aby oba urządzenia nawiązały połączenie. Szybkie i bardzo wygodne rozwiązanie.

Aby słuchawki bluetooth Sennheiser pracowały nieprzerwanie przez 25 godzin, wystarczą zaledwie dwie godziny ładowania. Należy to uznać za bardzo dobry wynik, jeden z najlepszych w tej klasie urządzeń. Producent nie zapomniał też o możliwości podłączenia przewodu z wtyczką Mini-Jack 3.5 mm, dzięki czemu rozładowany akumulator nie pozbawi nas dostępu do ulubionej muzyki. Warto jednak podkreślić, że niektórzy użytkownicy donoszą o pewnym dyskomforcie, związanym z nieprzyjemnym uciskiem na uszy, który towarzyszy dłuższemu używaniu słuchawek. Może to nieco przeszkadzać w wykorzystaniu ogromnej zalety modelu Sennheiser HD 4.40, jakim jest długi czas ich pracy na jednym ładowaniu.

Słuchawki nauszne Sennheiser HD 4.40 to najczęściej wybierane słuchawki bezprzewodowe do 500 zł wśród użytkowników
Zalety
  • Szeroki zakres przenoszenia (18 Hz – 22 kHz) zapewnia wyjątkową głębię dźwięku

  • Wysoki poziom dynamiki (113 dB) pozwala na idealny odsłuch zarówno głośnych jak i cichych dźwięków

  • Technologia Bluetooth aptX zapewnia idealny bezprzewodowy przesył dźwięku

  • Krótki czas ładowania baterii (2 godziny), który zapewnia 25-godzinną ciągłą pracę słuchawek

  • Łączność NFC

Wady
  • Słuchawki stosunkowo mocno uciskają uszy w trakcie ich długiego noszenia

  • Najniższy poziom impedancji (18 Ω) oznacza najmniejszą odporność na wszelkie szumy

5. Słuchawki nauszne Skullcandy Crusher Wireless

Skullcandy-Crusher-Wireless

Słuchawki bezprzewodowe Skullcandy to propozycja dla osób, które oczekują nie tylko dobrej jakości dźwięku, ale i wygody użytkowania. Przemyślana konstrukcja sprawia, że słuchawki mogą nam towarzyszyć przez cały dzień.

Słuchawki Skullcandy Bluetooth zostały wyposażone w dwa przetworniki – Rex40 i Sensation55. Takie rozwiązanie daje doskonały efekt w postaci szerokiej sceny i bardzo wyraźnej ekspozycji każdego dźwięku, który pojawia się w ścieżce. Nie zabrakło też wbudowanego wzmacniacza. Jednak nie wszystkie modele słuchawek są odpowiednie dla miłośników mocnego, wyrazistego basu. Jak na tym polu spisał się Skullcandy? Słuchawki Crusher Wireless cechuje dopracowane brzmienie niskich tonów – bas jest wyrazisty, ale nie nadmiernie ciężki. Producent zadbał o możliwość regulacji poziomu basu, który jest osobno dostarczany do każdego kanału. To jednak jeszcze nie wszystko. Słuchawki Skullcandy zostały wyposażone w technologię, która wprawia ich obudowę w rezonans, dzięki czemu odczucia są jeszcze silniejsze. Na dużą pochwałę zasługuje bateria, jaką zastosowało Skullcandy. Bezprzewodowe słuchawki Crusher Wireless mogą być używane przez 40 godzin w trybie ciągłym, co stanowi najlepszy rezultat w naszym zestawieniu.

Wygoda użytkowania urządzenia stoi na wysokim poziomie. Słuchawki bezprzewodowe Skullcandy zostały wyposażone w mikrofon do rozmów i w przyciski, umożliwiające regulację głośności w trakcie prowadzenia rozmowy i obsługę funkcji odtwarzania. W momencie sparowania ich ze smartfonem, właściwie nie musimy wyciągać urządzenia z kieszeni. Na wysokim poziomie stoi także ergonomia – miękkie nauszniki i dobre dopasowanie to cechy, dzięki którym urządzenia można używać niemal przez cały dzień. Niemal, bo należy podkreślić, że słuchawki Skullcandy są dość ciężkie, najcięższe ze wszystkich modeli z naszego rankingu. Opisywany model charakteryzuje się też najniższą dynamiką, na poziomie 90 dB. To dość istotna wada, bowiem wartość ta pozwala słuchaczowi poczuć różnicę w głośności między dźwiękami cichymi i głośnymi, zapewniając ich wierne odwzorowanie. Istotnym minusem jest też brak możliwości złożenia opisywanego urządzenia. Sprawia to, że słuchawki Skullcandy, choć bezprzewodowe, nie są tak mobilne, jak niektórzy konkurenci.

Zalety
  • Słuchawki wyposażone w dwa różne przetworniki co umożliwia jeszcze lepsze odwzorowanie każdego dźwięku

  • Możliwość regulacji natężenie basów

  • Najdłuższy czas pracy słuchawek, który wynosi aż 40 godzin na pełnym naładowaniu

  • Wysoki komfort noszenia dzięki miękkim poduszkom

Wady
  • Najniższy poziom dynamiki (90 dB) w zestawieniu

  • Brak możliwości złożenia słuchawek

  • Najcięższe słuchawki w zestawieniu (275 g)

6. Jakie słuchawki nauszne do 500 zł kupić? Ranking słuchawek nausznych bezprzewodowych do 500 zł

Dobre słuchawki bezprzewodowe to marzenie wielu osób – zwłaszcza tych, które nie chcą rozstawać się ze swoją ulubioną muzyką bez względu na to, gdzie są i co robią. Brak kabla, wygoda noszenia oraz swoboda ruchu podczas ich używania – to wszystko sprawia, iż dobre słuchawki do muzyki cieszą się coraz większą popularnością. A ponieważ rynek muzycznych gadżetów oferuje naprawdę duży wybór słuchawek (i to zarówno pod względem ceny, jakości, jak i funkcjonalności), to każdy miłośnik muzycznych dźwięków znajdzie coś dla siebie. I tutaj pojawia się odwieczny dylemat – jakie słuchawki bezprzewodowe będą najbardziej odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż wybór może być uzależniony od indywidualnych oczekiwań, preferencji czy możliwości finansowych. Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych przedstawia modele do 500 zł. I to właśnie na ich przykładzie spójrzmy na to, czym powinny charakteryzować się dobre słuchawki nauszne.

Jakie słuchawki do 500 zł wybrać? Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Ranking słuchawek nausznych przedstawia modele, które charakteryzują się określonymi parametrami. A ponieważ słuchawki do 500 zł nie należą do tych najtańszych, to warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają pewne cechy, które decydują o ich jakości. Jednak tutaj pojawia się jedno z podstawowych pytań – czym powinny się charakteryzować dobre słuchawki do telefonu? Otóż w tym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, a mianowicie:

  • czas pracy baterii
  • długość ładowania
  • jakość dźwięku (za co odpowiada poziom dynamiki, impedancja, pasmo przenoszenia, poziom zniekształceń czy wielkość przetworników)
  • sposób parowania z innymi urządzeniami
  • konstrukcja
  • komfort i wygoda użytkowania
  • funkcjonalność

Dodatkowo – co także jest nie bez znaczenia – wielu użytkowników podkreśla, iż dobre słuchawki do słuchania muzyki powinny także charakteryzować się wysoką jakością wykonania, eleganckim wyglądem oraz możliwością dopasowania do indywidualnych upodobań (w tym przypadku ważna jest między innymi szeroka gama kolorystyczna). Na szczęście wiodący producenci sprzętu muzycznego doskonale zdają sobie sprawę z oczekiwań klientów i tworzą słuchawki dopasowane do wysokich wymagań. Nasz ranking słuchawek nausznych bezprzewodowych przedstawia modele, które charakteryzują się dobrymi parametrami i wysoką funkcjonalnością.

Jakie słuchawki do 500 zł będą najlepsze? Liczy się czas pracy oraz długość ładowania akumulatora

Najlepsze słuchawki do 500 zł powinny charakteryzować się długim czasem pracy – to właśnie ten parametr w dużej mierze świadczy o jakości konkretnego modelu. Powyższy ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych przedstawia produkty, w których ten konkretny parametr jest na bardzo przyzwoitym poziomie. I tak powinno być, gdyż słuchawki nauszne do 500 zł nie mogą pracować krócej niż kilkadziesiąt godzin. W naszym zestawieniu najgorzej pod tym względem prezentują się słuchawki JBL E55BT, których czas pracy wynosi 20 godzin (co i tak nie jest złym wynikiem). Pozostałe modele charakteryzują się od 25 do 35 godzin nieprzerwanego działania, a prawdziwym rekordzistą – z 40 – godzinnym czasem pracy – jest model Skullcandy Crusher Wireless. Czas pracy na jednym ładowaniu to oczywiście nie jedyna cecha, która powinna wyróżniać dobre słuchawki wokółuszne. Inny parametr decydujący o ich jakości to czas ładowania, który powinien być stosunkowo krótki. Jak w tej kwestii prezentują się przedstawione powyżej słuchawki bezprzewodowe? Ranking przedstawia modele, w których ten parametr jest dosyć zróżnicowany – od 2 godzin w modelach JBL E55BT i Sennheiser HD 4.40 do 7 godzin w słuchawkach Sony WH-CH700N. W tym ostatnim przypadku długi czas ładowania jest wynagrodzony 35 – godzinnym czasem nieprzerwanego działania. Jednak zdecydowana większość miłośników muzyki ceni sobie połączenie długiego czasu pracy z szybkością ładowania.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 500 zł? Zwróć uwagę na jakość dźwięku

Dobre słuchawki bezprzewodowe do 500 zł powinny charakteryzować się wysoką jakością dźwięku. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które decydują o tym, czy dany model warto kupić czy też nie. Wśród tych cech na uwagę zasługuje:

  • poziom dynamiki – jego wysoka wartość gwarantuje wierne odtwarzanie dźwięków (dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne powinny to zapewnić – na przykład model Sennheiser HD 4.40, w którym poziom dynamiki wynosi aż 113 dB)
  • pasmo przenoszenia, które w większości przypadków mieści się w przedziale od 20 do 20 000 Hz (wyjątkiem są słuchawki Sennheiser HD 4.40, w których ten parametr wynosi od 18 do 22 000 Hz, co zapewnia wyjątkową głębię dźwięku)
  • impedancja, której wysoka wartość gwarantuje z jednej strony mniejsze zakłócenia, ale z drugiej – niższy poziom głośności (słuchawki bezprzewodowe z dobrym basem mają te wartości bardzo zróżnicowane – od 18  Ohm w Sennheiser HD 4.40 do 33 Ohm w Skullcandy Crusher Wireless)

Czym jeszcze powinny charakteryzować się słuchawki nauszne z dobrym basem? Otóż w tym przypadku liczy się jakość i wielkość przetworników. Modele do 500 zł prezentowane powyżej w większości przypadków charakteryzują się przetwornikami, których średnica wynosi 40 mm (co jest bardzo dobrym wynikiem). Słuchawki JBL E55BT mogą pochwalić się jeszcze lepszym parametrem w tym zakresie – tutaj mamy przetworniki 50 mm, które niwelują wszelkie straty odsłuchu. Zatem dobra izolacja od dźwięków zewnętrznych, wyraziste basy i spójne brzmienie to cechy, które powinny charakteryzować dobre słuchawki nauszne. Ranking przedstawiony powyżej poleca zwłaszcza te modele, których parametry w tym zakresie są na naprawdę wysokim poziomie.

Jakie słuchawki nauszne? Łączność bluetooth to podstawa

Jednym z najważniejszych parametrów charakteryzujących sprzęt wysokiej jakości jest rodzaj łączności. Obecnie podstawą jest łączność bezprzewodowa – dobre słuchawki bluetooth do telefonu powinny mieć ją w standardzie. Taka technologia umożliwia nie tylko bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, ale także parowanie z innymi urządzeniami. A to nie wszystko. Dobre słuchawki bluetooth posiadają dodatkowe funkcje, które decydują o ich wysokiej jakości. Przykładem może być model Marshall Major III BT, w którym technologia Bluetooth aptX zapewnia idealny bezprzewodowy przesył dźwięku oraz słuchawki Sony WH-CH700N, w których producent dodał technologię NFC, która rozwiązują problem długotrwałego konfigurowania połączeń. Jednak bez względu na konkretne rozwiązania jedno jest pewne – słuchawki z bluetooth do 500 zł to dzisiaj standard, a nie wyjątek.

Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić? Konstrukcja oraz wygoda i komfort noszenia – na to warto zwrócić uwagę

Dobre bezprzewodowe słuchawki towarzyszą miłośnikom muzyki niemal przez cały dzień. Dlatego tak istotną cechą jest wygoda oraz komfort noszenia. Modele przedstawione w naszym rankingu w pełni odpowiadają pod tym względem oczekiwaniom użytkowników. Słuchawki do 500 zł w większości przypadków charakteryzują się nausznikami wykonanymi z miękkich i przyjaznych materiałów, regulowanym pałąkiem oraz niewielką wagą. I chociaż poszczególne modele mogą posiadać pewne wady (na przykład Skullcandy Crusher Wireless waży 275 g, a Sennheiser HD 4.40 może powodować pewien dyskomfort związany z naciskiem na uszy), to jednak wszyscy producenci starają się zadbać o to, aby użytkowanie ich produktów było przyjemne i komfortowe.

Co jeszcze liczy się przy wyborze najlepszych słuchawek do 500 zł? Tutaj warto zwrócić uwagę na to, czy słuchawki posiadają składaną konstrukcję. Taka cecha jest niezwykle przydatna zwłaszcza podczas podróży – kiedy słuchawki wymagają złożenia i schowania do torby lub plecaka. A co warte podkreślenia – nie wszystkie modele do 500 zł charakteryzują się tą niezwykle istotną cechą.

Jakie słuchawki wybrać? Dodatkowe funkcje

Wszyscy producenci słuchawek bezprzewodowych starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników muzyki. Wysoka jakość dźwięku, długi czas działania, bezprzewodowa łączność czy komfort noszenia – to obowiązujący standard. Wartością dodaną są dodatkowe funkcje, które zwiększają praktyczność urządzenia. W tym przypadku dobre słuchawki zasługujące na uwagę powinny posiadać:

  • złącze Mini – Jack 3,5 mm, które gwarantuje działanie słuchawek także po wyczerpaniu się baterii (nasz ranking przedstawia tylko te modele, gdzie takie złącze jest standardowym wyposażeniem)
  • wbudowany mikrofon (dobre słuchawki z mikrofonem to dzisiaj standard – posiadają go niemal wszystkie modele do 500 zł)
  • asystent głosowy (ta funkcja jest dostępna między innymi w słuchawkach Sony WH-CH700N)
  • proste i intuicyjne sterowanie

Dodatkowo – na co zwraca uwagę wielu użytkowników – dobre słuchawki do 500 zł powinny posiadać szeroką gamę kolorystyczną, która umożliwia dobranie modelu do indywidualnych upodobań. Przykładem może być model JBL E55BT, który występuje w czterech wersjach kolorystycznych.

Najlepsze słuchawki do 500 zł – podsumowanie

Słuchawki bezprzewodowe do 500 zł powinny łączyć w sobie wysoką jakość dźwięku, długi czas działania, komfort użytkowania, praktyczność oraz szeroki wybór dodatkowych funkcji. Stosunkowo wysoka cena powinna gwarantować sprzęt na naprawdę przyzwoitym poziomie. I tak jest w rzeczywistości. Jednak wybór konkretnego modelu nie jest zadaniem łatwym – rynek akcesoriów muzycznych obfituje w różnorodne słuchawki. Ranking przedstawiony powyżej prezentuje konkretne modele, co może ułatwić podjęcie decyzji.