1. JBL Tune 500BT
  2. Kruger & Matz Street 2
  3. Sony WH-CH500
  4. Philips SHB3075BK
  5. Panasonic RP-HF410BE
  6. Poradnik wyboru słuchawek nausznych bezprzewodowych do 200 zł

 

Porównanie słuchawek nausznych bezprzewodowych:

Model
Dynamika [dB]
Pasmo przenoszenia [Hz]Impedancja [Ω]
Średnica przetwornika [mm]
MikrofonRegulacja głośnościCzas pracy [h]Czas ładowania [h]
Składana konstrukcja


Złącze minijack 3,5 mmWaga [g]

JBL Tune 500BT
95
20 – 2000032
32
TAKTAK162
TAKNIE155
Kruger & Matz Street 2
120
20 – 2000032
40
TAKTAK10brak danych
TAKTAK214

Sony WH-CH500
brak danych
20 – 20000brak danych30
TAKTAK204,5
TAKNIE141
Philips SHB3075BK
103
9 – 2100032
32
TAKTAK123
NIENIE132
Panasonic RP-HF410BEbrak danych20 – 2000032
30TAKTAK242,5TAKNIE130

Najlepsze słuchawki nauszne do 200 zł – Ranking tanich słuchawek bezprzewodowych 2020

1. Słuchawki bezprzewodowe bluetooth JBL Tune 500BT

JBL-Tune-500BT

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 500BT mają być swoistym kompromisem pomiędzy jakością i ceną. Adresowane są przede wszystkim do osób, dla których słuchanie muzyki w dowolnym miejscu jest tak samo ważne, jak szybkie ładowanie baterii. Sam producent zapewnia, iż słuchawki JBL wzbogacają każdy aspekt życia o niezwykłe wrażenia odsłuchowe. Czym wyróżniają się bezprzewodowe słuchawki JBL?

Słuchawki nauszne JBL mają wbudowany litowo-jonowy akumulator o pojemności 300mAh. Takie parametry zapewniają 16 godzin ciągłej pracy – co na pewno jest doceniane przez osoby, które nie chcą rozstawać się z ulubioną muzyką przez cały pracowity dzień. Jednak stosunkowo długi czas pracy ma swoje przełożenie na wyraźny mankament słuchawek – otóż producent najwyraźniej uznał, iż w związku z długim czasem użytkowania nie ma konieczności dołączania złącza Mini – Jack 3,5 mm, umożliwiającego podłączenie przewodowe (słuchawki do telefonu JBL nie mają takiego udogodnienia). Jednak użytkownik dostaje sporo w zamian – wystarczy 5 minut ładowania, aby zapewnić działanie przez kolejną godzinę, a pełne naładowanie zajmuje tylko 120 minut. To niewątpliwie cecha wyróżniająca słuchawki nauszne bezprzewodowe JBL na tle konkurencji.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL Tune 500BT posiadają kilka przydatnych i niezwykle funkcjonalnych właściwości. Jedną z nich jest łączność bluetooth, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z innych urządzeń (na przykład ze smartfona). Na uwagę zasługuję także fakt, iż prezentowany model to słuchawki JBL z mikrofonem, który umożliwia bezproblemowe prowadzenie rozmów. A samo zarządzanie rozmowami jest intuicyjne i proste, gdyż sterowanie (które umożliwia także regulowanie głośności) znajduje się na lewym nauszniku. To jeszcze nie wszystko. Połączenia wielopunktowe – to kolejny plus sprzętu JBL. Słuchawki bezprzewodowe gwarantują łatwe przełączanie się pomiędzy różnymi czynnościami. Jak to działa w praktyce? Jeśli w trakcie słuchania muzyki pojawi się połączenie przychodzące, to słuchawki bluetooth JBL płynnie przełączą się w tryb rozmowy, by po jej zakończeniu powrócić do wcześniejszej czynności. Taka funkcja gwarantuje, iż żadna rozmowa nie zostanie przeoczona. Co jeszcze proponuje JBL? Słuchawki nauszne pozwalają na korzystanie z asystentów głosowych Siri oraz Google Now bez konieczności użycia urządzenia mobilnego.

Jak przy tych wszystkich funkcjach prezentuje się jakość dźwięku? O to także zadbała firma JBL. Bezprzewodowe słuchawki bluetooth są wyposażone w przetworniki 32 mm, które zapewniają dźwięk na przyzwoitym poziomie. Dodatkowo słuchawki cechuje brzmienie JBL Pure Bass, które charakteryzuje się wzmocnionym poziomem basu. Prezentując słuchawki JBL – bezprzewodowe i nauszne – warto też wspomnieć o wygodzie i personalizacji. Użytkownicy podkreślają, iż dużym plusem jest lekka, składana konstrukcja, która nie tylko zapewnia wysoki komfort użytkowania, ale także możliwość zabrania słuchawek w dowolne miejsce. A cztery kolory do wyboru (czarny, biały, niebieski, różowy) umożliwiają dopasowanie słuchawek do własnego stylu.

Słuchawki nauszne JBL Tune 500BT to najczęściej wybierane słuchawki bezprzewodowe do 200 zł wśród użytkowników
Zalety
  • Krótki czas ładowania (2 godziny)

  • Długi czas pracy na naładowanej baterii (16 godzin)

  • 32 mm przetworniki zapewniające wzmocniony poziom basu

  • Możliwość korzystania z asystentów głosowych Google Now lub Siri

  • Możliwość połączenia słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie

  • Cztery wersje kolorystyczne

  • Duża wygoda noszenia, nawet przez dłuższy czas dzięki zastosowaniu miękkim i przyjemnym w dotyku materiałom

Wady
  • Najniższy poziom dynamiki (95 dB) – oznacza to najmniej odczuwalną różnicę głośności między dźwiękami cichymi a głośnymi

  • Brak złącza Mini-jack 3,5 mm

2. Słuchawki nauszne Kruger & Matz Street 2

KrugerMatz-Street-2

Słuchawki bezprzewodowe Kruger&Matz reklamują się jako sprzęt dla amatorów dobrego brzmienia. Sam twórca marki powiedział, iż nowy model zachował wyróżniający się design, ale charakteryzuje się znacznie wyższą jakością dźwięku oraz wygodą użytkowania niż jego poprzednicy. Czym wyróżniają się słuchawki Kruger&Matz Street 2?

Słuchawki bezprzewodowe Kruger&Matz to przede wszystkim wygoda użytkowania. Nauszniki idealnie otaczają ucho, nie powodując przy tym bolesnego i nieprzyjemnego ucisku. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał wykonania nauszników – jest to miękka ecoskóra, która zapewnia komfort i nie powoduje zmęczenia uszu. Jednak wygodne nauszniki to nie wszystko. Słuchawki Kruger&Matz to także funkcjonalność – przyciski sterujące umieszczone są w nauszniku, co pozwala na zarządzanie muzyką i odbieranie połączeń bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Amatorzy słuchania muzyki niezależnie od miejsca przebywania docenią także fakt, iż słuchawki nauszne Kruger&Matz posiadaną składaną konstrukcję i wypinany kabel – dzięki czemu zajmują niewiele miejsca i zmieszczą się w torbie lub plecaku. A dodatek w postaci wygodnego i trwałego etui sprawia, iż słuchawki Kruger&Matz bezprzewodowe można zabrać ze sobą w każdą podróż. Jaką jakość dźwięku zapewnia sprzęt Kruger&Matz? Słuchawki – jak zapewnia sam producent – dostarczają naturalnych i czystych dźwięków. Za ich jakość odpowiadają przetworniki 40 mm, które zapewniają dźwięk charakteryzujący się wysoką dynamiką i nienachalnym basem. Takie połączenie pozwala na nowo odkryć swoje ulubione tematy muzyczne. A do tego wszystkiego dochodzi mały bonus w postaci technologii APT – X, którym szczyci się firma Kruger&Matz. Słuchawki bezprzewodowe dzięki niej zapewniają równie wysoką jakość muzyki, jaka występuje w modelach przewodowych. Jednocześnie warto też wspomnieć o tym, iż model Street 2 posiada łączność bluetooth, której zasięg wynosi do 10 metrów. A przewód ze złączem Mini – Jack 3,5 mm zapewnia działanie sprzętu także wtedy, gdy wyładuje się bateria.

Personalizacja i indywidualny styl – o to także zadbała firma Kruger&Matz. Słuchawki bezprzewodowe są dostępne w trzech kolorach (białym, czarnym i czerwonym). Dodatkowo użytkownik ma do wyboru dwa przewody – z mikrofonem lub bez. A mankamenty? Użytkownicy zauważają, iż słuchawki bluetooth Kruger&Matz są dosyć ciężkie (co przy dłuższym użytkowaniu staje się niewygodne). Dodatkowo czas działania na baterii nie jest zbyt długi, a producent nie podaje informacji, ile potrzeba czasu na ponowne naładowanie sprzętu.

Zalety
  • Wysokiej jakości przetworniki o średnicy 40 mm

  • Technologia łączności APT – X

  • 3 wersje kolorystyczne

  • Składana konstrukcja

  • Najwyższy poziom dynamiki (120 dB) – oznacza to najlepiej odczuwalną różnicę głośności między dźwiękami cichymi a głośnymi

  • Duża wygoda noszenia dzięki nausznikom idealnie okrywających ucho

  • Przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm

Wady
  • Najcięższe słuchawki w zestawieniu (214 g)

  • Stosunkowo częste łamanie się plastikowych pałąków

  • Najkrótszy czas pracy na naładowanej baterii

3. Słuchawki z mikrofonem SONY WH-CH500

Sony-WH-CH500

Słuchawki nauszne bezprzewodowe Sony to nowoczesny i ciekawy design oraz precyzyjne i eleganckie wykonanie. Słuchawki Sony są dostępne w trzech kolorach – szarym, czarnym i niebieskim (zwłaszcza ta ostatnia wersja przyciąga wzrok, gdyż błękitna barwa charakteryzuje się wyjątkową głębią). Każda z wersji kolorystycznych to praktyczny minimalizm – jest to wyznacznik Sony. Słuchawki są pozbawione zbędnych ozdób i kiczowatych dodatków, co zapewnia im niezwykle elegancki wygląd. Bezprzewodowe słuchawki Sony (do telefonu lub odtwarzacza MP3) to designerski dodatek do miejskiej dżungli.

Wygoda i komfort – to także wyznacznik firmy Sony. Słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się bardzo lekką konstrukcją – dzięki czemu ich noszenie nie jest uciążliwe. Dodatkowo słuchawki Sony nauszne posiadają miękkie nauszniki, które zostały wykonane z przyjaznego w dotyku materiału. Ich ważną zaletą jest fakt, iż posiadają cienki (i co ważne – regulowany) pałąk, który zapewnia wysoki komfort użytkowania. A miłośnicy muzyki będą zadowoleni, iż słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony można zabrać w każdą podróż. Jest to możliwe dzięki obrotowemu systemowi składania. Jedną z podstawowych zalet modelu WH-CH500 jest bezprzewodowa łączność. Słuchawki Sony bluetooth mają na wysokim poziomie – jest to technologia NFC, która umożliwia łączenie przy użyciu jednego przycisku i łatwe parowanie z innymi urządzeniami (na przykład telefonem komórkowym lub tabletem). Strumieniowe przesyłanie danych to nie jedyna zaleta modelu WH-CH500. Oprócz tego słuchawki bluetooth Sony posiadają funkcję asystenta głosowego, który umożliwia wydawanie poleceń i wykonywanie połączeń bez użycia rąk. Jednocześnie słuchawki Sony z mikrofonem (wbudowanym) umożliwiają rozmawianie ze znajomymi.

Prezentując słuchawki Sony bezprzewodowe warto też wspomnieć o dodatkowych funkcjonalnościach – pojemna bateria zapewnia 20 godzin ciągłej pracy, a przyciski umiejscowione są na prawym nauszniku (co sprawia, iż obsługa słuchawek jest bardzo intuicyjna). I jeszcze bardzo ważna kwestia – a mianowicie jakość dźwięku. Słuchawki Sony posiadają przetworniki 30 mm, które zapewniają wyraźny dźwięk i wyraziste basy. A przylegające i dopasowujące się do kształtu uszu nauszniki umożliwiają nie tylko dokładne odwzorowanie dźwięków, ale także całkowite odcięcie od świata zewnętrznego. Czy słuchawki do telefonu Sony mają jakieś wady? Za mankament można uznać stosunkowo długi czas ładowania (około 4 godzin) i brak złącza Mini – Jack 3,5 mm.

Zalety
  • Długi czas pracy na baterii (20 godzin)

  • Łączność NFC

  • Wysoki poziom wygody noszenia

  • Wyraziste basy

  • Możliwość telefonowania i korzystania z asystentów głosowych za pomocą słuchawek

Wady
  • Długi czas ładowania baterii (4,5 godziny)

  • Brak złącza Mini-jack 3,5 mm

4. Słuchawki bezprzewodowe PHILIPS SHB3175

Philips-SHB3075BK

Słuchawki bezprzewodowe Philips SHB3075BK to imponująca moc zamknięta w kompaktowej i bardzo eleganckiej konstrukcji. Estetyczny wygląd, doskonałe brzmienie i dobry stosunek jakości do ceny – to podstawowe cechy jednego z flagowych produktów tego znanego producenta. Philips słuchawki bezprzewodowe to propozycja dla osób, które potrzebują mocnych basów zamkniętych w małych gabarytach.

Słuchawki Philips posiadają kilka wartościowych cech, które decydują o ich jakości. Pierwszą z nich jest solidny akumulator, który gwarantuje to, iż przez cały okres słuchania muzyki jakość dźwięku jest na takich samym wysokim poziomie. Dodatkowo słuchawki nauszne Philips są wyposażone w 32-milimetrowe przetworniki głośnikowe oraz specjalnie skonstruowane otwory basowe, które zapewniają bardzo mocne (wręcz pulsujące) basy. Dzięki tym właściwościom powstaje unikalna sygnatura dźwiękowa, która pozwala poczuć rytm w pełnym wymiarze. A dołączony przewód do ładowania USB sprawia, iż bezprzewodowe słuchawki Philips mogą być naładowane zawsze wtedy, kiedy jest to konieczne. Słuchawki bezprzewodowe nauszne Philips charakteryzują się bezprzewodową technologią bluetooth. Dzięki temu słuchawki mogą być sparowane z dowolnym urządzeniem posiadającym bluetooth – a to umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki oraz prowadzenie rozmów (co dodatkowo ułatwia wbudowany mikrofon).

Słuchawki Philips bezprzewodowe to nie tylko wiele ułatwień technicznych, ale także duża wygoda użytkowania. Co proponuje firma Philips? Słuchawki posiadają składaną na płasko konstrukcję, która sprawia, iż urządzenie zajmuje mało miejsca. Dzięki temu może towarzyszyć miłośnikowi muzyki w każdej podróży. Dodatkowo słuchawki Philips nauszne posiadają oddychające i bardzo miękkie poduszki, które gwarantują komfort długotrwałego użytkowania – nawet przez kilka godzin. A dopełnieniem wygody są przełączniki umiejscowione na elemencie nausznym. Wystarczy nacisnąć guzik, aby w pełni kontrolować muzykę i połączenia. Słuchawki bezprzewodowe Philips nie są pozbawione wad. Pierwszą z nich jest stosunkowo krótki (bo 12-godzinny) czas działania. Innym mankamentem jest brak złącza Mini – Jack 3,5 mm.

Zalety
  • Doskonała izolacja dźwięku

  • Przełączniki umiejscowione w intuicyjnym miejscu

  • Wysoki komfort noszenia słuchawek dzięki miękkim i oddychającym poduszkom

  • Specjalne otwory basowe zapewniają wyraziste podbicie basów

  • Szeroki zakres przenoszenia (9 Hz – 21 kHz) zapewnia wyjątkową głębię dźwięku

Wady
  • Najkrótszy w zestawieniu czas pracy na baterii (12 godzin)

  • Brak złącza Mini-jack 3,5 mm

5. Słuchawki nauszne Panasonic RP-HF410BE

Panasonic-RP-HF410BE

Słuchawki bezprzewodowe Panasonic RP-HF410BE to – według producenta – harmonijne połączenie wyraźnego i bardzo dynamicznego dźwięku z nowoczesną i elegancką konstrukcją, która podkreśli indywidualny styl każdego użytkownika. Słuchawki Panasonic to dobry kompromis pomiędzy wysoką jakością a stosunkowo niską ceną.

Wysoka jakość – to wyznacznik firmy Panasonic. Słuchawki bezprzewodowe posiadają bardzo pojemny akumulator, który pozwala na nieprzerwane słuchanie muzyki przez 24 godziny. A to nie wszystko – słuchawki Panasonic nauszne ładują się w ekspresowym tempie (wystarczy zaledwie 15 minut, aby można było cieszyć się ulubionymi dźwiękami przez kolejne 3 godziny). A jak podkreśla producent – dźwięk jest najwyższej jakości. Odpowiada za to system XBS połączony z przetwornikami 30 mm. W rezultacie użytkownik otrzymuje mocne brzmienie, potężne basy, akustyczne dostrajanie niskich zakresów dźwięku oraz redukcję zakłóceń. Użyteczność i funkcjonalność – to kolejne cechy, które ceni sobie firma Panasonic. Słuchawki nauszne RP-HF410BE posiadają bezprzewodową łączność bluetooth, co rozwiązuje problem plączących się kabli. Dodatkowo słuchawki bluetooth Panasonic są wyposażone w mikrofon, który umożliwia używanie sprzętu jako zestawu głośnomówiącego. Jednocześnie producent nie zapomniał o tak popularnym obecnie asystencie głosowym, który zapewnia słuchanie muzyki, dzwonienie czy zmienianie poziomu głośności bez konieczności wyjmowania telefonu.

Bezprzewodowe i nauszne słuchawki Panasonic wyróżniają się także komfortem użytkowania i wygodą noszenia. Ich waga jest niewielka (zaledwie 130 g), a nacisk jest tak dostosowany, aby nie przeszkadzał nawet w przypadku długotrwałego użytkowania. Jednocześnie zadbano o to, aby słuchawki można było zawsze zabrać ze sobą – umożliwia to podwójny sposób składania. Mówiąc o produkcie japońskiej firmy, nie wolno też zapominać o tym, iż producent zadbał o to, aby każdy mógł podkreślić nim swój indywidualny styl – to także zaleta sprzętu Panasonic. Słuchawki bluetooth wyróżniają się pięcioma kolorami: czarnym, czerwonym, khaki, niebieskim i białym

Zalety
  • Najdłuższy czas pracy na baterii w zestawieniu (24 godziny)

  • Funkcja szybkiego ładowania (15 min = 3 godziny pracy)

  • Głębokie brzmienie basu dzięki Systemowi XBS

  • Możliwość sterowania z asystentów głosowych za pomocą głosu

  • Bardzo lekkie – najlżejsze słuchawki w zestawieniu

  • Wysoki komfort noszenia

  • 5 wersji kolorystycznych

Wady
  • Przetworniki o najmniejszej średnicy 30 mm mogą powodować straty odsłuchu i nie pokrywać dokładnie uszu

  • Brak złącza Mini-jack 3,5 mm

6. Jakie słuchawki nauszne do 200 zł kupić? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Tanie słuchawki bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż komfort i swoboda ruchów, na jakie one pozwalają, są doceniane przez szeroką rzeszę użytkowników. Brak plączącego się kabla oraz możliwość używania słuchawek podczas codziennych czynności (na przykład spacer z psem lub bieganie) sprawia, iż niemal każdy ranking słuchawek obfituje właśnie w takie modele. A ponieważ dobre tanie słuchawki można kupić już za niecałe 200 zł, to wielu klientów zamienia modele przewodowe na te pozbawione uciążliwego kabla. Jednak rynek akcesoriów muzycznych obfituje w tanie słuchawki nauszne, co sprawia, iż ich wybór nie należy do najprostszych. Zatem jak kupić tanie i dobre słuchawki bezprzewodowe? Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech i parametrów.

Słuchawki nauszne do 200 zł – jak wybrać? Najistotniejsze parametry

Dobre słuchawki do 200 zł – pomimo swojej niewygórowanej ceny – powinny charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami, które decydują o tym, czy warto je kupić. Wśród tych najważniejszych parametrów należy wymienić:

  • poziom dynamiki
  • impedancja
  • jakość baterii (czas pracy i długość ładowania)
  • pasmo przenoszenia
  • konstrukcja
  • rodzaj i jakość przetworników
  • obecność złącza Mini – Jack 3,5 mm
  • komfort i wygoda użytkowania
  • łączność i sposób parowania z innymi urządzeniami
  • dodatkowe wyposażenie i funkcje

Jednocześnie wielu użytkowników zwraca uwagę na to, iż dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł powinny także charakteryzować się wysoką jakością materiałów, eleganckim designem oraz różnorodnością kolorystyczną. I wielu producentów wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując swoim klientom tanie i dobre słuchawki bezprzewodowe. Ranking przedstawiony powyżej zawiera modele, które charakteryzują się naprawdę dobrymi parametrami.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł wybrać? Liczy się jakość dźwięku

Każdy ranking słuchawek bezprzewodowych promuje przede wszystkim te modele, które charakteryzują się wysoką jakością dźwięku. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe cechy:

  • pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości wyrażany w hercach (słuchawki do 200 zł w większości przypadków odznaczają się standardowym i całkowicie wystarczającym przedziałem od 20 do 20 000 Hz; wyjątek stanowi model Philips SHB3075BK, którego pasmo przenoszenia jest nieco większe i wynosi od 9 do 21 000 Hz, co zapewnia wyjątkową głębię dźwięku)
  • impedancja – im wyższa wartość tego parametru, tym słuchawki są mniej podatne na zakłócenia, ale jednocześnie charakteryzują się niższym poziomem głośności (najlepsze słuchawki do 200 zł przeznaczone do smartfona lub laptopa posiadają impedancję w okolicach 30 Ohm – i jest to wartość na przyzwoitym poziomie)
  • poziom dynamiki, który wskazuje na różnicę pomiędzy cichymi a głośnymi dźwiękami – im jest on wyższy, tym wierniejsze odtworzenie słuchanych dźwięków (dobre słuchawki nauszne do 200 zł mogą charakteryzować się zróżnicowanym poziomem dynamiki – od stosunkowo niskich 95 decybeli w modelu JBL Tune 500BT aż po wysokie 120 decybeli w słuchawkach Kruger & Matz Street 2)

Innym niezwykle ważnym parametrem odpowiadającym za jakość dźwięku jest poziom zniekształceń, którego niska wartość powinna charakteryzować wszystkie dobre słuchawki bezprzewodowe. Ranking przedstawiony powyżej prezentuje między innymi model Panasonic RP-HF410BE, w którym system XBS odpowiada za skuteczne redukowanie zakłóceń. Dodatkowo nie bez znaczenia jest jakość i wielkość przetworników. Tutaj obowiązuje prosta zasada – im są one większe, tym mniejsze zniekształcenia i lepsza reprodukcja tonów. Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł wypadają na tym tle bardzo przyzwoicie – nasz ranking przedstawia modele, w których przetworniki mieszczą się w przedziale od 30 do 40 mm. Taka wielkość gwarantuje dobrą izolację od zewnętrznych dźwięków oraz wyraźne tony i wyraziste basy. Zatem najlepsze tanie słuchawki pozwalają słuchać ulubionej muzyki na zupełnie przyzwoitym poziomie.

Jakie słuchawki do 200 zł wybrać? Zwróć uwagę na czas pracy baterii oraz długość ładowania

Długi czas pracy baterii oraz stosunkowo krótki czas ładowania – to cechy, którymi powinny charakteryzować się dobre słuchawki nauszne. Ranking przedstawiający najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł prezentuje modele, w których te parametry są w większości przypadków na bardzo przyzwoitym poziomie. I trudno się temu dziwić, gdyż zdecydowana większość użytkowników uważa, iż słuchawki nauszne do 200 zł powinny działać bez przerwy przez co najmniej kilkanaście godzin. A producenci akcesoriów muzycznych doskonale zdają sobie z tego sprawę i tworzą modele, które zapewniają stosunkowo długi czas działania. W naszym rankingu przedstawione są dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe, których czas pracy jest dosyć zróżnicowany – od 10 godzin w przypadku Kruger & Matz Street 2 do 24 godzin w modelu Panasonic RP-HF410BE (co jest bardzo dobrym wynikiem w tej kategorii cenowej).

Dodatkowo sprzęt firmy Panasonic charakteryzuje się jeszcze jedną niezwykle ważną cechą – a mianowicie krótkim czasem ładowania baterii (wystarczy jedynie 15 minut, aby słuchawki działały przez kolejne 3 godziny). I to właśnie ten parametr – czyli ilość czasu potrzebnego do pełnego naładowania akumulatora słuchawek – także decyduje o jakości sprzętu. Słuchawki nauszne bezprzewodowe do 200 zł nie powinny ładować się zbyt długo – w tym przypadku najlepsze wartości osiąga model JBL Tune 500BT, którego pełne naładowanie zajmuje jedynie 120 minut. Funkcja szybkiego ładowania jest istotna zwłaszcza w przypadku osób, które nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez ulubionych słuchawek.

Jakie słuchawki nauszne do 200 zł będą najlepsze? Ważna jest łączność i sposób parowania z innymi urządzeniami

Jednym z najbardziej istotnych parametrów dobrych słuchawek jest rodzaj łączności i sposób parowania z innymi urządzeniami. Obecnie standardem jest transmisja bezprzewodowa – słuchawki bluetooth nauszne do 200 zł to dzisiaj norma, a nie wyjątek. Taka technologia (umożliwiająca sparowanie z innymi urządzeniami i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki) charakteryzuje niemal wszystkie dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe. To jednak nie wszystko. Tanie i dobre słuchawki bluetooth mogą dodatkowo zapewniać połączenia wielopunktowe, czyli przełączanie się pomiędzy różnymi czynnościami. Przykładem jest model JBL Tune 500BT, który gwarantuje płynne przechodzenie pomiędzy słuchaniem muzyki a rozmową. Taka funkcja jest bardzo praktyczna.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Konstrukcja w modelach do 200 zł

Niezwykle ważną cechą dobrych i praktycznych słuchawek bezprzewodowych jest ich konstrukcja. Zdecydowana większość użytkowników twierdzi, iż tanie i dobre słuchawki powinny charakteryzować się składaną konstrukcją. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż takie modele można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, gdyż po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Doceni to każdy miłośnik muzyki, który nie chce rozstawać się z ulubionymi dźwiękami nawet podczas dalekich podróży. A składana konstrukcja słuchawek umożliwia schowanie ich do torby lub plecaka.

Jakie słuchawki nauszne będą najlepsze? Wygoda i komfort noszenia

Wiele osób stojących przed zakupowym wyborem zadaje sobie pytanie – jakie powinny być słuchawki bezprzewodowe? Tanie i dobre – to jedno, ale dodatkowo nie wolno zapominać o wygodzie i komforcie użytkowania. Praktyczne słuchawki to wygodne słuchawki. Ranking przedstawiony powyżej prezentuje zwłaszcza te modele, które charakteryzują się lekką konstrukcją (najcięższy z nich – model Kruger & Matz Street 2 – to 214 g), miękkimi nausznikami, odpowiednim naciskiem (który nie przeszkadza nawet w przypadku długotrwałego użytkowania) oraz przyjaznymi materiałami. Jednocześnie ważne jest to, aby nauszniki idealnie otaczały ucho – zapewniając wysoką jakość dźwięku, ale nie powodując dyskomfortu podczas noszenia. Tanie słuchawki nauszne mogą i powinny być wygodne.

Jakie słuchawki do 200 zł? Dodatkowe funkcje

Producenci słuchawek bezprzewodowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż współczesny użytkownik takiego sprzętu jest niezwykle wymagający. Dlatego też nawet modele do 200 zł posiadają szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają praktyczność urządzenia. Dlatego też wybierając tanie i dobre słuchawki bezprzewodowe warto zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada dodatkowe bonusy. Wśród nich można wymienić:

  • wbudowany mikrofon (słuchawki z mikrofonem do 200 zł to między innymi SONY WH-CH500, PHILIPS SHB3175 czy Panasonic RP-HF410BE)
  • asystent głosowy (na przykład model JBL Tune 500BT i Panasonic RP-HF410BE)
  • złącze Mini – Jack 3,5 mm, które zapewnia działanie słuchawek także wtedy, gdy wyładuje się bateria (posiada je model Kruger & Matz Street 2)
  • intuicyjne i proste sterowanie (większość modeli posiada przyciski wbudowane w jeden z nauszników)

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada szeroką gamę kolorystyczną, co pozwala dostosować sprzęt do własnego stylu i upodobań. W przypadku słuchawek bezprzewodowych do 200 zł prym wiedzie model Panasonic RP-HF410BE, który posiada aż pięć wersji kolorystycznych. Pozostałe dobre i tanie słuchawki nauszne także są dostępne w kilku barwach – zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobre i tanie słuchawki nauszne – podsumowanie

Słuchawki bezprzewodowe do 200 zł łączą w sobie niską cenę i stosunkowo dobrą jakość. Doskonale sprawdzą się jako słuchawki do smartfona – umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki oraz prowadzenie rozmów. Wybór konkretnego modelu nie jest zadaniem łatwym, gdyż producenci zadbali o to, aby ich sprzęt cechował się dobrymi parametrami. Przedstawiony powyżej ranking słuchawek do 200 zł na pewno pomoże podjąć odpowiednią decyzję.